Mají zvířata duši?

Olej a akryl v podmalbě na vysoce kvalitním plátně

rozměry 60 x 60 cm

nezarámovaný


Mají zvířata duši?

Bezpochyby.

Z mnohých zdrojů vím, že církev tvrdí, že zvířata nemají duši a neumějí určovat čas. Často bývá používán pojem, že zvířata nemají pojem o bohu.

Podle mých zkušeností nemůže být nic vzdálenějšího pravdě.

Ach, bože můj. Ne, oni nemají pojem o Bohu', protože to nepotřebují. Jsou jen napojena na vyšší zdroj způsobem, který my nedokážeme pochopit.

My, lidé, trávíme celé životy tím, že sedíme v tichu, učíme se meditovat a říkáme si: "Potřebuji se spojit s bohem, potřebuji se spojit se svým vyšším „já“ a tak podobně. To je pro nás jako pro lidi. Spojení s touto "konceptualizací" vyžaduje celoživotní práci a praxi. Naproti tomu zvířata se nemusí konceptualizovat a ani na tom pracovat. Jsou v přirozeném stavu spojení se zdrojem.

Pozorovali jste někdy zvíře, jak hodiny a hodiny sedí a dívá se z okna? Co si myslíte, že dělají? Jsou ve stavu meditace. Jsou plně spojena s přítomným okamžikem, se zdrojem a jsou v klidném stavu. Netrápí se minulostí, nedělají si starosti s budoucností, jsou ve stavu meditativní blaženosti. (Ne že by to dělali neustále, truchlí, cítí smutek atd., jen to dělají snadněji než my).

My lidé si na to musíme vyhradit čas, pustit z hlavy všechny naše blbosti a ..... rozjímat. Zvířata už tam jsou, od začátku. Zvířata nejenže mají duši, ale jsou na vyšší duchovní úrovni než lidé.

Jak se z lidí stali takoví egoisté, že věří, že jsme všechno a konec všeho živého? Už jen tato myšlenka nás vzdaluje od zdroje a duchovnosti.

Pokud duše obývá tělo, aby mu dala život, podstatu bytosti, jak by zvířata nemohla mít duši? Jsou to duchovní bytosti, stejně jako my.

(částečná citace z quora.com)

 

12 000 Kč

Každý obraz je vybaven skrytou známkou originality. Pro její ověření nás kontaktujte.


 

Součástí náhledů obrazu je i vizualizace s orámováním a zasazením do interiéru pro lepší představu, jak by se mohl obraz vyjímat u Vás doma.

NOVINKY

Sny své si hýčkej

- 26 500 Kč -

Pro lásku k létání

- Obraz byl již prodán. -

Co si pověděli Malý princ a jeho liška

- 13 500 Kč -

Operace Migrace aneb Vezmi mě domů, prosím ...

- 12 000 Kč -

Zapomenutý

- Obraz byl již prodán. -

Kočičí město

- Obraz byl již prodán. -